Strona główna / Mecz / Atlanta United – FC Dallas

Atlanta United – FC Dallas

vs

Podsumowanie

Otwarcie z przytupem

Na otwarcie nowego stadionu Atlanty United musieliśmy trochę poczekać, ale trzeba przyznać, że warto było czekać. Mercedes-Benz Stadium robi niesamowite wrażenie. Z bliska mógł to zobaczyć Robert Sibiga, który czuwał i rozwiewał wątpliwości podczas meczu (obsługa VAR).

Nasz rodak już na samym początku meczu miał ręce pełne roboty. W 5’ Mark Geiger podyktował rzut karny i pokazał żółty kartonik Jesse Gonzalezowi. Dzięki VAR okazało się, że zanim Josef Martínez był faulowany, przy podaniu od kolegi znajdował się na pozycji spalonej. Kilka sekund, a już na starcie uniknęliśmy niepotrzebnych kontrowersji.

Ten mecz to był teatr jednego aktora: Atlanty United. FC Dallas przedłużyli serię bez wygranej do ośmiu meczów i w zasadzie mogą się cieszyć, że przegrali różnicą tylko trzech bramek. Gospodarze raz po raz nękali obronę FC Dallas, która z każdą kolejną minutą kompromitowała się coraz bardziej. Obraz tak słabej gry piłkarzy Oscara Parejy to temat bardziej złożony, zasługujący na osobny tekst. W pierwszej połowie jedyną bramkę strzelił Leandro González Pirez. Było to pierwsze trafienie Argentyńczyka w MLS. Na początku drugiej części gry wynik podwyższył Josef Martínez, a ostatnią bramkę strzelił Greg Garza. Piłkarze Gerardo Taty Martino na otwarcie nowego stadionu wygrali 3:0, doprowadzając do szaleństwa na trybunach, gdzie zgromadziło się 45 314 kibiców.