Newsy
Strona główna / MLS / Aktualności / Lampard i Gerrard zarobią mniej niż inne gwiazdy ligi

Lampard i Gerrard zarobią mniej niż inne gwiazdy ligi

Jak informuje Daily Mail, Ricardo Kaka pozostanie najlepiej zarabiającym graczem w Major League Soccer.  Natomiast dołączający do amerykańskiej ligi Frank Lampard i Steven Gerrard, na szycie listy płac znajdą się niżej niż Clint Dempsey.

Legenda Liverpoolu złoży podpis pod kontaktem wartym 6 milionów dolarów, kiedy ulubieniec kibiców londyńskiej Chelsea ma zarabiać 6, 2 miliona dolarów na rok.  Tym samym, występujący od początku tego roku w Orlando City, Kaka, nadal będzie najlepiej opłacanym zawodnikiem w lidze. Brazylijski gwiazdor w klubie z północnej części USA otrzymuje 7, 16 miliona dolarów na sezon. Co ciekawe, angielscy zawodnicy nie zarobią więcej niż inne gwiazdy ligi – Clint Demspey i Michael Bradley.  Były zawodnik Fulham za mecze dla Sounders inkasuje 6, 7 miliona, natomiast występujący w Toronto Bradley zarabia 6, 5 miliona dolarów.

Gerard, który będzie występował w barwach LA Galaxy, może otrzymać bonus w wysokości 600 tys. dolarów. Jednak, aby to się stało Gerard musi zwyciężyć w rozgrywkach MLS Cup, CONCACAF Champions League, Klubowych Mistrzostwach Świata i US Open Cup oraz zostać wybranym MVP sezonu MLS. Podobnie wygląda sytuacja u Franka Lamparda. On jednak za te same osiągnięcia otrzyma od New York City o 950 tysięcy dolarów więcej. Dodatkowo, może dostać również 500 tys. dolarów, jeśli w trakcie sezonu rozegra, co najmniej 60% meczów w barwach klubu z Nowego Jorku.

Źródło: mlssoccer.com, dailymail.com / fot.  www.thefa.com

Autor: Marcin Kasprzak

https://www.amerykanskapilka.pl/wp-content/uploads/2015/05/logoameryka.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Discover more from Amerykańska Piłka

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading