piątek , 22 października 2021
Newsy
Strona główna / Redakcja

Redakcja

 • Mateusz Gwiżdż

  Na co dzień studenciak, nocami zapalony widz rozgrywek w USA i Kanadzie, choć zdecydowanie więcej czasu poświęca tym drugim. Kibicowsko wspiera NYCFC oraz Pacific, ale i rodzimą piłką nie pogardzi. W wolnych czasie ogląda snookera i pogrywa w FIFĘ.
 • Kasia Przepiórka

  Redaktor Naczelna | Nie śpię po nocach, bo oglądam piłkę nożną... w USA, a za dnia o tym piszę. Z soccerem na dobre i na złe, od reprezentacji, przez MLS czy USL, aż do ligi uniwersyteckiej. Wbrew pozorom nie jestem szalona, zaglądam też na europejskie boiska (nie tylko w poszukiwaniu młodych talentów nadających się do reprezentacji USA). P.S. To prawda.
 • http://www.amerykanskapilka.pl/wp-content/uploads/2015/05/logoameryka.jpg

  Wiktor Sobociński

  Zastępca Redaktora Naczelnego | Pochodzi z Bydgoszczy i mimo młodego wieku o sporcie w USA wie bardzo dużo. Sportem interesuje się od dziecka i żadnej dyscyplinie nie zamyka drzwi – ot, to fan sportu jak się zowie. Z MLS związany formalnie od 2014 roku, jednak historii tej znajomości należy się doszukiwać kilka ładnych lat wcześniej. Z chęcią przygląda się grze Chicago Fire i LA Galaxy. Do jego pasji można również zaliczyć stare filmy oraz oldschoolową muzykę (lata 50.-80.).
 • Adam Błoński

  Założyciel pierwszej w Polsce strony o piłce azjatyckiej - AzjaGola. Obserwator oraz analityk sceny piłkarskiej Azji od 2001 roku.
 • Bartek Kiernicki

  MLS-owy neofita, który zakochał się w MLS w 2017 roku. Uwielbia statystyki, a że Amerykanie też mają na ich punkcie obsesję, to amerykański soccer okazał się strzałem w dziesiątkę. Jako kibic pokochał Minnesotę United, niestety na razie bez wzajemności. Prywatnie zakochany w północnych rasach psów.
 • http://www.amerykanskapilka.pl/wp-content/uploads/2015/05/logoameryka.jpg

  Patryk Kościański

  Sympatyk włoskiej kuchni, czasem posłucham dobrego kawałka ze Wschodniego Wybrzeża. Z MLS związany od pięciu lat, kiedy to pewien Hiszpan dołączył do NYCFC. Od pół roku obrałem sobie kurs na północ, więc piszę nieco o kanadyjskiej piłce.
 • Marcin Kowalczyk

  Ze sportem, a przede wszystkim z piłką nożną, związany od urodzenia (urodził się w błękitnej koszulce Squadra Azzurra). Miłośnik włoskiej Serie A, fan MLS, pasjonat piłkarskich statystyk i historii "z dawnych lat" futbolu. Poza calcio lubi siatkówkę, futbol amerykański w wykonaniu NFL, pływanie, żeglarstwo. Kocha również czytać i kolekcjonować książki, jeździć na rowerze oraz degustować włoskie wina.
 • Michał Matlak

  Za sprawą Cuauhtémoca Blanco zauroczyłem się w meksykańskim futbolu. Pasja trwa od lat, ze skutkiem ubocznym w postaci zarwanych nocy. Chętnie obserwuję wszystko, co dzieje się w strefie CONCACAF. Prywatnie zakochany w swoim mieście krakus.
 • Nicola Stefaniak

  Szczerze i szalenie zakochana w piłce nożnej kobiet. Szczególne miejsce w moim sercu zajmuje reprezentacja USA, śledzę ją uważnie od 2011 roku. Dużo uwagi poświęcam także rozgrywkom National Women's Soccer League i robię wszystko, żeby nie przegapić żadnego meczu Seattle Reign FC. Śledzę też spotkania sekcji żeńskiej Paris Saint-Germain. Wolny czas lubię spędzić na spotkaniu z książką lub puzzlami.
 • Sebastian Leżoń

  Z MLS związany oficjalnie od 2018 roku, chociaż początek tej przygody należy datować o wiele wcześniej. Od pewnego czasu interesuje się sportem w Kraju Klonowego Liścia. Oprócz piłki nożnej śledzi również rozgrywki hokeja na lodzie i wyścigi Formuły 1, choć stara się nie zamykać na inne dyscypliny.
 • Robert Juszczyk

  Obserwator piłki rodem z Ameryki Środkowej od około 15 lat czyli blisko połowy swojego życia. Zawodowo regionalny menedżer sprzedaży. Prywatnie: Pogoń Szczecin, Against Modern Football, punk&roll, groundhopping.