Newsy
Strona główna / MLS / Aktualności / Oficjalnie: Pirlo w New York City FC

Oficjalnie: Pirlo w New York City FC

Zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami Andrea Pirlo został nowym zawodnikiem New York City FC. Informację jako pierwszy podał na swojej stronie Juventus FC, ale potwierdził ją już także klub ze Stanów Zjednocznych.

Włoch występował w barwach „Starej Damy” od czterech lat, dla której rozegrał 169 spotkań, strzelił 19 goli i zanotował 38 asyst. Warte odnotowania jest również to, że każdy z sezonów spędzonych w Turynie przez 36-latka, kończył się mistrzostwem Włoch. Pirlo najbardziej znany jest jednak z gry w AC Milanie, gdzie zanotował ponad 400 meczów. Był również graczem takich zespołów jak: Brescia, Reggina i Inter Mediolan.

Dla New York City FC to trzeci desygnowany zawodnik po Davidzie Villi i Franku Lampardzie. To czym się teraz może poszczycić klub z MLS, to że udało mu się skompletować trójkę piłkarzy, którzy w przeszłości sięgali po zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Przez wiele lat był najlepszym włoskim pomocnikiem, a jego występy w zespole „Azzurrich” zaowocowały Mistrzostwem Świata w 2006 roku i występem w finale Mistrzostw Europy 2012.

– Chciałem doświadczyć tego od dłuższego czasu i cieszę się, że nadarzyła się okazja do spełnienia moich planów. Klub jest na linii wznoszącej i podziela mój głód do osiągnięcia ważnych wyników w lidze. Mam nadzieję ją wygrać – powiedział Pirlo po podpisaniu umowy.

źródło: New York City FC, fot. New York City FC

Autor: Dawid Kurowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Discover more from Amerykańska Piłka

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading