Newsy
Strona główna / Przewodnik Kibica na Złoty Puchar CONCACAF 2019

Przewodnik Kibica na Złoty Puchar CONCACAF 2019

Amerykańska Piłka, czerwiec i Przewodnik Kibica. Wszystko w porządku? Jak najbardziej! Choć na pierwszy rzut oka zdaje się to być błędnym połączaniem, to na szczęście wyrażenie „zdaje się być” jest tutaj kluczowe. Po raz pierwszy w historii zdecydowaliśmy się na stworzenie czasopisma internetowego, które nie będzie dotyczyło rozgrywek ligowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, tylko rozgrywek reprezentacyjnych, a konkretniej turnieju o Złoty Puchar CONCACAF.

Jak to zazwyczaj bywa w przypadku naszej skromnej redakcji, w przypływie energii stwierdziliśmy, że warto byłoby zrobić coś większego w związku z nadchodzącymi meczami Gold Cup. Na niecały miesiąc przed startem rozgrywek padło pytanie: „A może by tak przewodnik?”. W natłoku obowiązków zdołaliśmy jednak w ostatniej chwili zebrać siły i z pomocą Michała Matlaka i Roberta Juszczyka rzutem na taśmę zakończyć prace nad najnowszą edycją przewodnika. To czwarta tego typu publikacja pod szyldem Amerykańskiej Piłki za którą odpowiadam i szczerze mówiąc, jeszcze nigdy nie było tak trudno. Wbrew pozorom każdy kolejnym taki projekt wymaga coraz więcej pracy. To, że „Przewodnik Kibica Złoty Puchar CONCACAF 2019” ukazuje się w dniu startu turnieju, jednoznacznie potwierdza, że niemożliwe dla nas nie istnieje. Co prawda ostatnie dni zlewały się z nocami, mój organizm pochłonął niezdrowe ilości kofeiny, ale z pełną świadomością mówię, że było warto! Standardowo podziękowania należą się dwóm najlepszym współpracownikom: Wiktorowi Sobocińskiemu i Bartkowi Kierowi, bez nich nie czytalibyście teraz tego wstępu.

Mam nadzieję, że ta publikacja chociaż w minimalnym stopniu przybliży Wam egzotyczne reprezentacje strefy CONCACAF i skłoni Was do zerknięcia na mecze Złotego Pucharu. Pozostaje mi zatem zaprosić do lektury!

Katarzyna Przepiórka