Newsy
Strona główna / MLS / Aktualności / Zakończyć złą serię

Zakończyć złą serię

Seattle Sounders nie zdobyli punktu od pięciu meczów. Do końca sezonu zasadniczego coraz mniej czasu, a forma drużyny Siegfrieda Schmida nie ulega poprawie. Cel może być tylko jeden – trzeba zakończyć tę złą serię.

Sytuacja Seattle Sounders po 23 meczach nie jest kolorowa. Zespół plasuje się na dopiero szóstym miejscu i udział w play-offach, który na początku sezonu wydawał się formalnością, wcale nie jest w stu procentach pewny. Piłkarze nie wygrali od pięciu meczów. Ostatnie zwycięstwo miało miejce 3 lipca 2015 roku przeciwko D.C. United (1:0). Dzisiaj również nie będą faworytami.

Twierdza w Carson

Mistrzowie MLS z ubiegłego sezonu miewają różne momenty, ale jedno trzeba przyznać w meczach u siebie są tzw. pewniakiem do zwycięstwa. W tym sezonie na własnym boisku przegrali tylko raz (06.06.2015 – porażka 0:1 z Vancouver Whitecaps), przerywając 10-miesięczną serię bez porażki na własnym stadionie. Goście również nie przepadają za StabHub Centre, ponieważ w 8 potyczkach tylko raz wywiezlli stąd komplet punktów.

Wielki nieobecny

Rave Green potrzebują Obafemiego Martinsa. Bez tego zawodnika zespół nie funkcjonuje tak, jak należy. Jest niezbędnym elementem układanki trenera Schmida. 13 czerwca tego roku Nigeryjczyk wystąpił po raz ostatni (przez 29 minut gry zdołał zdobyć gola i zaliczyć asystę). Od tego czasu drużyna z hrabstwa King grała ośmiokrotnie. Bilans jedno zwycięstwo i aż siedem porażek! Ta statystyka mówi sama za siebie Clint Dempsey nie wystarczy, potrzebny jest Obafemi Martins.

Autor: Wiktor Sobociński

https://www.amerykanskapilka.pl/wp-content/uploads/2015/05/logoameryka.jpg
Zastępca Redaktora Naczelnego | Pochodzi z Bydgoszczy i mimo młodego wieku o sporcie w USA wie bardzo dużo. Sportem interesuje się od dziecka i żadnej dyscyplinie nie zamyka drzwi – ot, to fan sportu jak się zowie. Z MLS związany formalnie od 2014 roku, jednak historii tej znajomości należy się doszukiwać kilka ładnych lat wcześniej. Z chęcią przygląda się grze Chicago Fire i LA Galaxy. Do jego pasji można również zaliczyć stare filmy oraz oldschoolową muzykę (lata 50.-80.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Discover more from Amerykańska Piłka

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading