sobota , 13 sierpnia 2022
Newsy
Strona główna / MLS / Aktualności / Columbus Crew | Podsumowanie sezonu 2021

Columbus Crew | Podsumowanie sezonu 2021

Świetny skład i osiągnięcia zawsze generują olbrzymie wymagania względem wyników danej drużyny. Columbus Crew byli tak świetni w play-offach 2020, że można było przymknąć oko na pewne mankamenty, ale już w 2021 roku mieli dużego pecha spowodowanego kontuzjami, więc w ostatecznym rozrachunku okazali się mocno przeciętną drużyną.

W Ohio brakowało przede wszystkim stabilizacji formy. Ta drużyna opierała się na zrywach, mieli świetną passę potem przegrywali. Nie potrafili odnaleźć się na dobre w konkretnym rytmie meczowym. Jasne, to lepsze niż ciągłe porażki, ale tym samym okazali się być za daleko od play-offów. Co można jeszcze powiedzieć o tej drużynie?

Poszerzyli głębię składu, więc spodziewaliśmy się jeszcze bardziej zawziętej walki. W końcu oczekiwano od nich zdobycia naprawdę wielu punktów, a tymczasem do walki o MLS Cup zabrakło im punktu! Futbol ponownie podkreśla, że liczą się w nim wszystkie cale, które powinno się zbierać. Najważniejsze osoby drużyny spędziły na boisku po przynajmniej 2500 minut – Lucas Zelarayan, Pedro Santos, Darlington Nagbe, Eloy Room i Jonathan Mensah. Gyasi Zardes zdobył zaledwie 9 bramek, ale jemu towarzyszyła pauza związana z kontuzją, jego idealnym zastępcą okazał się być Miguel Berry!

Miguel Berry, wybór SuperDraftu z 2020 roku, pokazał wszystkim swój prawdziwy potencjał, udowadniając, że warto było go wybrać! Był maszyną do strzelania bramek na studiach i w młodzieżówkach, a następnie spędził kilka produktywnych meczów na wypożyczeniu w San Diego Loyal. W 2021 roku nie występował zbyt wiele, ale kiedy dostawał szansę – wyróżniał się, zdobywając 8 bramek oraz notując 2 asysty! Gdyby tylko dostał więcej czasu na boisku…

Nikt wstępnie nie stawiał na Miguela. Inicjatywę mieli przejąć Alexandru Matan oraz Aidan Morris, przy czym drugi zerwał ACL w CONCACAF Champions League, a Matan spędził na boisku blisko 800 minut i nie wykazał się niczym szczególnym. Także wszystkie wzmocnienia dokonane przed sezonem wyglądały rewelacyjnie na papierze, ale tylko na nim. Na podbudowanie na pewno zasługują Zardes, Mensah, Zelarayan – powinni oni być gwiazdami jeszcze przed dwa, góra trzy sezony, ale w Columbus muszą zacząć myśleć nad zmianami, odświeżeniem drużyny, gdyż obecnie są oni najstarszą ekipą, która biega po boiskach MLS!

Wielu z nich ma za sobą jakieś kontuzje, które z wiekiem będą się na pewno nasilać. Żaden młody dotąd nie robił specjalnie dobrego wrażenia, wszyscy byli raczej przeciętni. W przygotowaniach do sezonu mogą poszaleć na rynku transferowym, na tę chwilę wiemy, że do drużyny przyszedł Yaw Yeboah z Polski, co dalej? Sezon zbliża się ogromnymi krokami! Bradley Wright-Phillips, Vito Wormgoor, Waylon Francis i Kevin Molino mogą pożegnać się z drużyną, ale co jeśli nie mają odpowiedniego zaplecza, aby załatać te dziury?

Autor: Patryk Segda

https://www.amerykanskapilka.pl/wp-content/uploads/2015/05/logoameryka.jpg
Chłopak z zajawką z dolnośląskiej prowincji. Oprócz dziennikarstwa pochłonięty wszelkiej maści sztuką oraz popkulturą. Gdyby miał wybrać, co ceni sobie najbardziej w życiu, to ludzi, których napotkał, ma spotkać i dopiero pozna. Ogromny fan Ameryki, Skandynawii, a także Italii. Do tego uwielbia podróże – małe oraz duże. Autor dwóch niewydanych powieści, reżyser kina niemego, emerytowany aktor, działacz charytatywny, psiarz posiadający trzy potulne rottweilery oraz owczarka kaukaskiego.

Zobacz również

10 życzeń kibica USMNT przed startem europejskich rozgrywek

Europejska piłka wraca do życia, a to oznacza, że do gry wracają również Jankesi i ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.