Newsy
Strona główna / NASL / Historyczny sukces Cosmos
fot. Errol Anderson

Historyczny sukces Cosmos

New York Cosmos mistrzami North American Soccer League. W finale rozgrywek pokonali Indy Eleven po rzutach karnych. 14 listopada 2016 roku piłkarze Giovanniego Savarese po raz drugi w historii klubu obronili mistrzowski tytuł oraz wyrównali ponad sześćdziesięcioletni rekord w ilości zdobytych tytułów mistrzowskich.

Podstawowy czas gry zakończył się bezbramkowym remisem. Rozstrzygnięcia nie przyniosła również trzydziestominutowa dogrywka. Dopiero bezpośrednia konfrontacja w konkursie rzutów karnych wyłoniła mistrza NASL. Zawodnicy „The Cosmos” nie pozostawili złudzeń przeciwnikom, nie myląc się w serii jedenastek. Pretendenci do tronu musieli uznać wyższość New York Cosmos, przegrywając 4:2.

Dla zawodników z James M. Shuart Stadium jest to ósme mistrzostwo i trzecie zdobyte w ciągu ostatnich czterech lat. Zwycięstwo, które na stałe zapisze się na kartach historii, ponieważ New York Cosmos wyrównali rekord Stanów Zjednoczonych, który w latach 1934-56 ustanowił zespół Philadelphia Americans, zdobywając ośmiokrotnie tytuł mistrza jeszcze w American Soccer League.

Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśla także bramkarz zespołu Jimmy Maurer:

„Ten rok był najtrudniejszy, najbardziej szalony dla całej drużyny. Ponowne zdobycie mistrzostwa jest po prostu niesamowite”.

Autor: Kasia Przepiórka

Redaktor Naczelna | Nie śpię po nocach, bo oglądam piłkę nożną... w USA, a za dnia o tym piszę. Z soccerem na dobre i na złe, od reprezentacji, przez MLS czy USL, aż do ligi uniwersyteckiej. Wbrew pozorom nie jestem szalona, zaglądam też na europejskie boiska (nie tylko w poszukiwaniu młodych talentów nadających się do reprezentacji USA). P.S. To prawda.

Zobacz również

Puerto Rico FC z pierwszym tytułem w historii

Puerto Rico FC jest zwycięzcą turnieju Luis Villarejo Cup, który został zorganizowany przez Portorykański Związek ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Discover more from Amerykańska Piłka

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading