sobota , 18 września 2021
Newsy
Strona główna / MLS / Aktualności / LIVE: COVID-19 [Amerykańska Piłka]

LIVE: COVID-19 [Amerykańska Piłka]

Z koronawirusem muszą się również zmierzyć w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Coraz więcej przypadków zakażeń i zgonów powoduje znaczące zmiany w funkcjonowaniu rozgrywek, o czym będziemy tutaj na bieżąco Was informować.

 

19 marca

OFICJALNIE: Wczoraj USL Championship i USL League One ogłosili, że nie wznowią rozgrywek do 10 maja ze względu na zalecenia CDC. Dzisiaj jest w tej sprawie oświadczenie MLS, przesunięcie finału MLS Cup rozważane jest nawet na grudzień (wcześniej miał to być 7 listopada).

18 marca

19:00

OFICJALNIE: USL Champiosnhip i USL League One przedłużają zawieszenie ligi do 10 maja.

16 marca

12:35

OFICJALNIE: Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w klubie MLS. Członek personelu pomocniczego Seattle Sounders został odizolowany, nie ma innych przypadków zarażonych w klubie. 

02:22

CDC (Centra Kontroli i Prewencji Chorób, agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej) zaleca, żeby w Stanach Zjednoczonych nie odbywały się zgromadzenia powyżej 50 osób w ciągu najbliższych ośmiu tygodni. Oznacza to, że MLS może wrócić do gry dopiero w maju, a nie jak wstępnie zakładano po 30 dniach.

13 marca 2020

20:31

OFICJALNIE: Puchar Stanów Zjednoczonych (U.S. Open Cup) tymczasowo zawieszony.

15:50

OFICJALNIE: CONCACAF zawiesza na 30 dni nie tylko Ligę Mistrzów CONCACAF (wczoraj), ale też inne rozgrywki.

12 marca 2020

23:12

OFICJALNIE: NWSL odwołuje wszystkie mecze preseasonu. Sezon miał wystartować 18 kwietnia.

22:46

OFICJALNIE: MASL (indoor soccer, najlepsza liga na świecie) kończy sezon regularny w trybie natychmiastowym. 

22:00

OFICJALNIE: NPSL zawiesza rozgrywki przynajmniej do 4 kwietnia. Będą monitorować sytuację na bieżąco.

21:30

OFICJALNIE: Turniej młodzieżowy Generation Adidas Cup podobnie jak Dallas Cup odwołany.

21:03

OFICJALNIE: USL League One (trzecia dywizja w USA, liga zawodowa) opóźnia start sezonu o minimum dwa tygodnie.

19:59

OFICJALNIE: NISA zawiesza rozgrywki na 30 dni. NISA to nowe rozgrywki w trzeciej dywizji w Stanach Zjednoczonych, liga jest ligą zawodową. 

17:26

OFICJALNIE: USL Championship również zawiesza rozgrywki na przynajmniej 30 dni.

17:16

Canadian Premier League (zawodowa liga w Kanadzie) na razie bez decyzji o przełożeniu rozgrywek. Start sezonu zaplanowano na 11 kwietnia.

17:13

OFICJALNIE: Liga Mistrzów CONCACAF zawieszona ze skutkiem natychmiastowym.

16:55

Federacja Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych potwierdziła, że mecze reprezentacji USA (kobiet i mężczyzn) w marcu i kwietniu zostają odwołane. Pisaliśmy o tym już wcześniej.

Na ten moment nie wiadomo, jaki jest status turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w strefie CONCACAF, który miał być rozegrany od 20 marca do 1 kwietnia w Meksyku. Podobnie sytuacja wygląda z Turniejem Kwalifikacyjnym na MŚ U-17 Kobiet (18 kwietnia – 3 maja) i turniejem futsalowym (1 maja – 10 maja). 

16:42

OFICJALNIE: MLS zawiesza rozgrywki na 30 dni!


16:41

Dzisiaj w nocy (03:30) miał zostać rozegrany mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów CONCACAF pomiędzy Los Angeles FC a Cruz Azul. Spotkanie najprawdopodobniej zostanie przełożone.

16:40

Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu MLS o zawieszeniu ligi, ale pojawiają się kolejne informacje. Właściciel Interu Miami powiedział, że na ten moment wszyscy liczą, że 30 dni wystarczy na opanowanie sytuacji i wznowienie rozgrywek.

16:32

Odwołany jeden z najbardziej prestiżowych turniejów młodzieżowych w USA i świecie. Pierwszy raz w 40-letniej historii nie zostanie rozegrany. 

16:15

Według doniesień mecze reprezentacji USA (zarówno kobiet, jak i mężczyzn) odwołane.

Mowa o meczach towarzyskich reprezentacji USA mężczyzn z Holandią (26 marca) i Walią (30 marca) oraz o meczach reprezentacji kobiet z Australią (10 kwietnia) i Brazylią (14 kwietnia).

16:12

Informacje o zawieszeniu ligi potwierdzają kolejni insiderzy. Oficjalny komunikat MLS powinien być lada moment.


15:58

Według doniesień MLS ze skutkiem natychmiastowym zawiesza rozgrywki do odwołania.

14:23

Burmistrz Miami odwołał Miami Open, mówi się też o przełożeniu pierwszego meczu domowego Inter Miami, który przyciąga bardzo dużą uwagę kibiców nowego klubu. Na ten moment MLS jednak gra z kibicami na trybunach z zachowaniem szczególnej ostrożności. Sytuacja jest jednak dynamiczna i w każdej chwili może ulec zmianie.

02:46

! Sezon NBA zawieszony ! Rudy Gobert (Utah Jazz) zakażony koronawirusem (SARS-CoV-2). Pytanie, co zrobi reszta zawodowych lig w USA, w tym MLS.


02:10

Prezydent Donald Trump w orędziu dotyczącym koronawirusa ogłosił, że wszystkie podróży z Europy poza Wielką Brytanią są wstrzymane na 30 dni.

11 marca 2020

22:57

Najważniejsze informacje z oświadczenia Major League Soccer dotyczącego COVID-19

• Seattle Sounders przełożyli mecz z FC Dallas, liga ogłasza też przełożenie meczu SJ Earthquakes ze Sportingiem KC (21 marca).
• Wstrzymane wszystkie ceremonie otwarcia z dziećmi, etc.
• Wszystkie drużyny podróżują czarterami do odwołania.
• Na ten moment nie ma planów rozgrywania meczów bez publiczności, ale liga i będzie na bieżąco reagować na to, co będzie się działo w najbliższym czasie.

Major League Soccer Statement on COVID-19 (March 11) pic.twitter.com/DrKa1eLlXx

22:55

Mecz San Jose Earthquakes ze Sportingiem KC (21 marca) również przełożony. Za chwilę oświadczenie MLS.

19:29

Seattle Sounders przełożyli domowy mecz z 21 marca przeciwko FC Dallas ze względu na COVID-19. Dzisiejszy mecz klubu afiliacyjnego Sounders – Tacoma Defiance z San Diego Loyal (03:00) odbędzie się bez udziału publiczności. Wczoraj liczba zakażeń koronawirusem w stanie Waszyngton skoczyła o 105 do 267. (łącznie 24 zgony, w ciągu doby wzrost liczby zakażonych o 62%), większość przypadków w rejonie Seattle [dane za Reuters].

9 marca 2020

MLS, NBA, NHL, MLB wspólnie wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że szatnie zostają zamknięte dla przedstawicieli mediów (w amerykańskich ligach zawodowych normą jest wstęp dziennikarzy do szatni po meczach). Dziennikarze będą mieli jednak dostęp do zawodników w specjalnie wyznaczonych strefach. Na ten moment mecze MLS będą normalnie rozgrywane z udziałem publiczności z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.

Autor: Kasia Przepiórka

Redaktor Naczelna | Nie śpię po nocach, bo oglądam piłkę nożną... w USA, a za dnia o tym piszę. Z soccerem na dobre i na złe, od reprezentacji, przez MLS czy USL, aż do ligi uniwersyteckiej. Wbrew pozorom nie jestem szalona, zaglądam też na europejskie boiska (nie tylko w poszukiwaniu młodych talentów nadających się do reprezentacji USA). P.S. To prawda.

Zobacz również

U.S. Soccer Development Academy przedsionkiem do Europy

Ostatnio Federacja Piłkarska Stanów Zjednoczonych zamknęła ze skutkiem natychmiastowym program U.S. Soccer Development Academy. Oznacza ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *