Newsy
Strona główna / MLS / Aktualności / LIVE: COVID-19 [Amerykańska Piłka]

LIVE: COVID-19 [Amerykańska Piłka]

Z koronawirusem muszą się również zmierzyć w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Coraz więcej przypadków zakażeń i zgonów powoduje znaczące zmiany w funkcjonowaniu rozgrywek, o czym będziemy tutaj na bieżąco Was informować.

 

19 marca

OFICJALNIE: Wczoraj USL Championship i USL League One ogłosili, że nie wznowią rozgrywek do 10 maja ze względu na zalecenia CDC. Dzisiaj jest w tej sprawie oświadczenie MLS, przesunięcie finału MLS Cup rozważane jest nawet na grudzień (wcześniej miał to być 7 listopada).

18 marca

19:00

OFICJALNIE: USL Champiosnhip i USL League One przedłużają zawieszenie ligi do 10 maja.

16 marca

12:35

OFICJALNIE: Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w klubie MLS. Członek personelu pomocniczego Seattle Sounders został odizolowany, nie ma innych przypadków zarażonych w klubie. 

02:22

CDC (Centra Kontroli i Prewencji Chorób, agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej) zaleca, żeby w Stanach Zjednoczonych nie odbywały się zgromadzenia powyżej 50 osób w ciągu najbliższych ośmiu tygodni. Oznacza to, że MLS może wrócić do gry dopiero w maju, a nie jak wstępnie zakładano po 30 dniach.

13 marca 2020

20:31

OFICJALNIE: Puchar Stanów Zjednoczonych (U.S. Open Cup) tymczasowo zawieszony.

15:50

OFICJALNIE: CONCACAF zawiesza na 30 dni nie tylko Ligę Mistrzów CONCACAF (wczoraj), ale też inne rozgrywki.

12 marca 2020

23:12

OFICJALNIE: NWSL odwołuje wszystkie mecze preseasonu. Sezon miał wystartować 18 kwietnia.

22:46

OFICJALNIE: MASL (indoor soccer, najlepsza liga na świecie) kończy sezon regularny w trybie natychmiastowym. 

22:00

OFICJALNIE: NPSL zawiesza rozgrywki przynajmniej do 4 kwietnia. Będą monitorować sytuację na bieżąco.

21:30

OFICJALNIE: Turniej młodzieżowy Generation Adidas Cup podobnie jak Dallas Cup odwołany.

21:03

OFICJALNIE: USL League One (trzecia dywizja w USA, liga zawodowa) opóźnia start sezonu o minimum dwa tygodnie.

19:59

OFICJALNIE: NISA zawiesza rozgrywki na 30 dni. NISA to nowe rozgrywki w trzeciej dywizji w Stanach Zjednoczonych, liga jest ligą zawodową. 

17:26

OFICJALNIE: USL Championship również zawiesza rozgrywki na przynajmniej 30 dni.

17:16

Canadian Premier League (zawodowa liga w Kanadzie) na razie bez decyzji o przełożeniu rozgrywek. Start sezonu zaplanowano na 11 kwietnia.

17:13

OFICJALNIE: Liga Mistrzów CONCACAF zawieszona ze skutkiem natychmiastowym.

16:55

Federacja Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych potwierdziła, że mecze reprezentacji USA (kobiet i mężczyzn) w marcu i kwietniu zostają odwołane. Pisaliśmy o tym już wcześniej.

Na ten moment nie wiadomo, jaki jest status turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w strefie CONCACAF, który miał być rozegrany od 20 marca do 1 kwietnia w Meksyku. Podobnie sytuacja wygląda z Turniejem Kwalifikacyjnym na MŚ U-17 Kobiet (18 kwietnia – 3 maja) i turniejem futsalowym (1 maja – 10 maja). 

16:42

OFICJALNIE: MLS zawiesza rozgrywki na 30 dni!


16:41

Dzisiaj w nocy (03:30) miał zostać rozegrany mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów CONCACAF pomiędzy Los Angeles FC a Cruz Azul. Spotkanie najprawdopodobniej zostanie przełożone.

16:40

Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu MLS o zawieszeniu ligi, ale pojawiają się kolejne informacje. Właściciel Interu Miami powiedział, że na ten moment wszyscy liczą, że 30 dni wystarczy na opanowanie sytuacji i wznowienie rozgrywek.

16:32

Odwołany jeden z najbardziej prestiżowych turniejów młodzieżowych w USA i świecie. Pierwszy raz w 40-letniej historii nie zostanie rozegrany. 

16:15

Według doniesień mecze reprezentacji USA (zarówno kobiet, jak i mężczyzn) odwołane.

Mowa o meczach towarzyskich reprezentacji USA mężczyzn z Holandią (26 marca) i Walią (30 marca) oraz o meczach reprezentacji kobiet z Australią (10 kwietnia) i Brazylią (14 kwietnia).

16:12

Informacje o zawieszeniu ligi potwierdzają kolejni insiderzy. Oficjalny komunikat MLS powinien być lada moment.


15:58

Według doniesień MLS ze skutkiem natychmiastowym zawiesza rozgrywki do odwołania.

14:23

Burmistrz Miami odwołał Miami Open, mówi się też o przełożeniu pierwszego meczu domowego Inter Miami, który przyciąga bardzo dużą uwagę kibiców nowego klubu. Na ten moment MLS jednak gra z kibicami na trybunach z zachowaniem szczególnej ostrożności. Sytuacja jest jednak dynamiczna i w każdej chwili może ulec zmianie.

02:46

! Sezon NBA zawieszony ! Rudy Gobert (Utah Jazz) zakażony koronawirusem (SARS-CoV-2). Pytanie, co zrobi reszta zawodowych lig w USA, w tym MLS.


02:10

Prezydent Donald Trump w orędziu dotyczącym koronawirusa ogłosił, że wszystkie podróży z Europy poza Wielką Brytanią są wstrzymane na 30 dni.

11 marca 2020

22:57

Najważniejsze informacje z oświadczenia Major League Soccer dotyczącego COVID-19

• Seattle Sounders przełożyli mecz z FC Dallas, liga ogłasza też przełożenie meczu SJ Earthquakes ze Sportingiem KC (21 marca).
• Wstrzymane wszystkie ceremonie otwarcia z dziećmi, etc.
• Wszystkie drużyny podróżują czarterami do odwołania.
• Na ten moment nie ma planów rozgrywania meczów bez publiczności, ale liga i będzie na bieżąco reagować na to, co będzie się działo w najbliższym czasie.

Major League Soccer Statement on COVID-19 (March 11) pic.twitter.com/DrKa1eLlXx

22:55

Mecz San Jose Earthquakes ze Sportingiem KC (21 marca) również przełożony. Za chwilę oświadczenie MLS.

19:29

Seattle Sounders przełożyli domowy mecz z 21 marca przeciwko FC Dallas ze względu na COVID-19. Dzisiejszy mecz klubu afiliacyjnego Sounders – Tacoma Defiance z San Diego Loyal (03:00) odbędzie się bez udziału publiczności. Wczoraj liczba zakażeń koronawirusem w stanie Waszyngton skoczyła o 105 do 267. (łącznie 24 zgony, w ciągu doby wzrost liczby zakażonych o 62%), większość przypadków w rejonie Seattle [dane za Reuters].

9 marca 2020

MLS, NBA, NHL, MLB wspólnie wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że szatnie zostają zamknięte dla przedstawicieli mediów (w amerykańskich ligach zawodowych normą jest wstęp dziennikarzy do szatni po meczach). Dziennikarze będą mieli jednak dostęp do zawodników w specjalnie wyznaczonych strefach. Na ten moment mecze MLS będą normalnie rozgrywane z udziałem publiczności z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.

Autor: Kasia Przepiórka

Redaktor Naczelna | Nie śpię po nocach, bo oglądam piłkę nożną... w USA, a za dnia o tym piszę. Z soccerem na dobre i na złe, od reprezentacji, przez MLS czy USL, aż do ligi uniwersyteckiej. Wbrew pozorom nie jestem szalona, zaglądam też na europejskie boiska (nie tylko w poszukiwaniu młodych talentów nadających się do reprezentacji USA). P.S. To prawda.

Zobacz również

Adam Buksa – analiza ligowych goli w sezonie 2022

Cztery bramki (najwięcej w zespole) w tym sezonie MLS zdobył nasz reprezentant Adam Buksa grający ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Discover more from Amerykańska Piłka

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading