Newsy
Strona główna / MLS / Aktualności / FC Dallas | Podsumowanie sezonu 2021

FC Dallas | Podsumowanie sezonu 2021

Zawodnicy z Toyota Stadium wypadli najlepiej z teksańskich drużyn, co nie oznacza, że spisali się dobrze, ani też nie wypadli przeciętnie. W zmaganiach o Supporters’ Shield zajęli dopiero 23. miejsce, w Konferencji Zachodniej trzecie od końca – gorsi byli tylko ich derbowi rywale w walce o Copa Tejas (Austin FC, Houston Dynamo), co mogą potraktować jako nagrodę pocieszenia!

Sezon zapowiadał się optymistycznie po osiągnięciu półfinałów Konferencji Zachodniej w szalonym 2020 roku, ale na tym najwidoczniej się zakończyło. W mieście nie było tak złego sezonu nigdy – zdarzały się wpadkowe sezony bez play-offów, czy też niskie pozycje w ogólnym rozrachunku, ale trudno jest pojąć, co tam się teraz wydarzyło. Młody Paxton Pomykal miał pociągnąć odświeżony zespół na wyżyny możliwości, a Luchi Gonzalez powinien mu w tym pomóc. Zamiast tego historia potoczyła się w zupełnie innym kierunku. Można by zrzucić wszystko na pojedyncze błędy, czy pecha, ale gdy się je zsumuje zgodnie z tradycyjnym „grosz do grosza” – wychodzi fatalna kampania.

Liczne kontuzje w obronie nie poprawiały sytuacji, José Antonio Martínez ciągle próbował odnaleźć się w amerykańskiej rzeczywistości, a doświadczony kapitan Matt Hedges stracił w lecie dwa miesiące w wyniku kontuzji. Efektem tego był trzeci najgorszy wynik w historii klubu pod względem straconych bramek – 56. Jeśli chodzi o wzmocnienia, to nie za bardzo przypasowały się do ligi. Freddy Vargas spędził na murawie jedynie 533 minuty, Andrés Ricaurte wniósł do gry sporo więcej, ale nie ma pewności, że wypożyczony zawodnik będzie w drużynie w nadchodzących rozgrywkach. Młody Szabolcs Schön z przeszłością w Ajaksie Amsterdam dał kilka ważnych asyst. Najważniejszym punktem programu teksańskiej drużyny jest młodziutki Ricardo Pepi – skuteczny napastnik z debiutem w reprezentacji we wrześniu, od tego czasu stał się częstym bywalcem kadry USA, w MLS klasyfikację kanadyjską zakończył z 15 punktami – 13 goli oraz dwie asysty. W tej chwili najważniejszym dla sztabu powinno być zatrzymanie skutecznego gracza w zespole, aby spokojnie budować przyszłość klubu. Potrafi odnaleźć się na boisku, a także ładnie uderzyć w trudnej sytuacji – to napastnik na lata, jeśli zdołają go utrzymać. Dziś już wiemy, że nie uda im się go zatrzymać, bo nastolatek przeniósł się do FC Augsburga za rekordową kwotę w historii klubu ($20mln + bonusy).

Poszerzenie kadry i pozbycie się zbędnego, starego szrotu. To powinny być podstawowe wyzwania dla działaczy, a wtedy następny sezon może być dużo lepszy!

Autor: Patryk Segda

https://www.amerykanskapilka.pl/wp-content/uploads/2015/05/logoameryka.jpg
Chłopak z zajawką z dolnośląskiej prowincji. Oprócz dziennikarstwa pochłonięty wszelkiej maści sztuką oraz popkulturą. Gdyby miał wybrać, co ceni sobie najbardziej w życiu, to ludzi, których napotkał, ma spotkać i dopiero pozna. Ogromny fan Ameryki, Skandynawii, a także Italii. Do tego uwielbia podróże – małe oraz duże. Autor dwóch niewydanych powieści, reżyser kina niemego, emerytowany aktor, działacz charytatywny, psiarz posiadający trzy potulne rottweilery oraz owczarka kaukaskiego.

Zobacz również

10 życzeń kibica USMNT przed startem europejskich rozgrywek

Europejska piłka wraca do życia, a to oznacza, że do gry wracają również Jankesi i ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Discover more from Amerykańska Piłka

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading