Newsy
Strona główna / NASL / Puerto Rico FC z pierwszym tytułem w historii
fot. Eric Pabón

Puerto Rico FC z pierwszym tytułem w historii

Puerto Rico FC jest zwycięzcą turnieju Luis Villarejo Cup, który został zorganizowany przez Portorykański Związek Piłki Nożnej. W finale rozgrywek zespół z North American Soccer League pokonał 4:1 Criollos de Caguas FC.

Puerto Rico FC dostało zaproszenie do udziału w turnieju, ponieważ na co dzień drużyna  Adriana Whitbreada występuje w Stanach Zjednoczonych (NASL). Była to pierwsza edycja Luis Villarejo Cup, którego zwycięzca ma zapewniony awans do przyszłorocznych CFU Club Championship (Klubowe Mistrzostwa Karaibów). Dla La Tropa Naranja edycja wyjątkowa ze względu na pierwszy tytuł w historii klubu istniejącego od 11 czerwca 2015 roku, którego właścicielem jest koszykarz New York Knicks – Carmelo Anthony.

Wzruszenia nie krył trener Puerto Rico FC:

„To wiele znaczy dla naszych zawodników, naszych kibiców i naszego klubu. To historyczny moment, ponieważ to pierwszy puchar w naszej historii. Mimo że już wcześniej zagwarantowaliśmy sobie udział w przyszłorocznym CFU Club Championship, co było jednym z naszych głównych celów na ten sezon, chcieliśmy to przypieczętować, wygrywając ten turniej”.

Źródło wypowiedzi: puertoricofc.com

Autor: Kasia Przepiórka

Redaktor Naczelna | Nie śpię po nocach, bo oglądam piłkę nożną... w USA, a za dnia o tym piszę. Z soccerem na dobre i na złe, od reprezentacji, przez MLS czy USL, aż do ligi uniwersyteckiej. Wbrew pozorom nie jestem szalona, zaglądam też na europejskie boiska (nie tylko w poszukiwaniu młodych talentów nadających się do reprezentacji USA). P.S. To prawda.

Zobacz również

Historyczny sukces Cosmos

New York Cosmos mistrzami North American Soccer League. W finale rozgrywek pokonali Indy Eleven po ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *