Newsy
Strona główna / MLS / Aktualności / Sporting KC | Podsumowanie sezonu 2021

Sporting KC | Podsumowanie sezonu 2021

Kolejny sezon, który ma gorzki posmak dla zespołu z dwóch stanów. Należy tutaj nadmienić, że budynki administracji SKC mieszczą się w stanie Missouri, a stadion i boiska treningowe należą już do stanu Kansas. Ot, taka ciekawostka na początek. Wróćmy jednak do sportowej rzeczywistości: sezon rozpoczął się zespołu Petera Vermesa bardzo dobrze, ale jego koniec był fatalny…

Sporting Kansas City jest prowadzony przez Amerykanina węgierskiego pochodzenia, Petera Vermesa, od Eonów (tzn. od 2009), co czyni go absolutnym rekordzistą w MLS, jeśli chodzi sprawowanie pieczy nad jednym klubem w tej lidze. Zresztą to właśnie on przyczynił się do największych sukcesów w historii tej drużyny (mistrzostwo w 2013 roku, zwycięstwa w U.S. Open Cup: 2012, 2015, 2017). W tym roku przez 31 kolejek było fantastycznie. Sporting pewnie szedł na mistrza Konferencji Zachodniej za sprawą kilku świetnie grających piłkarzy.

Niekwestionowaną gwiazdą był 25-letni Węgier, Dániel Sallói. W 30 spotkaniach zdobył 16 bramek i dziewięciokrotnie asystował. Oznacza to, że w jeden sezon strzelił więcej goli, niż przez pięć poprzednich. Jego postawa na boisku sugeruje, że przeszedł metamorfozę i będzie jednym z najważniejszych graczy SKC w najbliższych latach.

Szkot, Johnny Russell, jako kapitan Sportingu KC wspinał się na wyżyny swoich możliwości, grając sezon życia. 15 goli i 7 asyst. Kolejnym piłkarzem wartym wspomnienia, jest 27-letni reprezentant Izraela pochodzenia etiopskiego, Gadi Kinda. Jeden z ciekawszych transferów sezonu 2020, w następnym roku podtrzymał swoją formę.

Żeby nie było tak pięknie, w tym sezonie były też rozczarowania dla kibiców Sportingu. Pierwszym był fakt, że Meksykanin Alan Pulido znów nie rozegrał całego sezonu z powodu powołań do reprezentacji oraz kontuzji (przed startem sezonu 2022 znów się rozsypał, tym razem kończąc rozgrywki, zanim się rozpoczęły). Drugim rozczarowaniem był José Mauri, 25-letni Włoch argentyńskiego pochodzenia, który przed występami w Kansas grał dla takich klubów, jak Parma, AC Milan, Empoli czy argentyński Talleres.

Jednak największym rozczarowaniem był koniec sezonu w wykonaniu SKC. Porażki w trzech ostatnich spotkaniach w sezonie zasadniczym i spadek na trzecie miejsce w konferencji nie napawały optymizmem. W play-offach, w pierwszym meczu mierzyli się z Vancouver Whitecaps u siebie, pewnie z nimi wygrywając 3-1. Natomiast w kolejnym starciu, także u siebie, podejmowali Real Salt Lake i po kompromitującym meczu przegrali 1-2…

Poza Gianluką Busio, który odszedł do Venezii FC z Serie A w połowie sezonu za $10,5mln , najciekawszymi graczami młodego pokolenia byli amerykańscy obrońcy, 20-letni Cameron Duke oraz 21-letni Jaylin Lindsey, który ostatnio został sprzedany do rodzinnego Charlotte FC za $100k General Allocation Money.

Nic nie wskazuje na to, by Peter Vermes nie wyśrubował rekordu zatrudnienia w jednym klubie MLS, pracując w SKC jeszcze przez kilka lat. Można więc zakładać, że mocną stroną jego zespołu dalej będzie stabilność. Oby za nią podążały kolejne trofea.

Autor: Bartek Kiernicki

https://www.amerykanskapilka.pl/wp-content/uploads/2015/05/logoameryka.jpg
MLS-owy neofita, który zakochał się w MLS w 2017 roku. Uwielbia statystyki, a że Amerykanie też mają na ich punkcie obsesję, to amerykański soccer okazał się strzałem w dziesiątkę. Jako kibic pokochał Minnesotę United, niestety na razie bez wzajemności. Prywatnie zakochany w północnych rasach psów.

Zobacz również

10 życzeń kibica USMNT przed startem europejskich rozgrywek

Europejska piłka wraca do życia, a to oznacza, że do gry wracają również Jankesi i ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Discover more from Amerykańska Piłka

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading