Newsy

#2 O'(h) Canada!

Dzisiejszy tekst skupi się na krótkim podsumowaniu rozegranych spotkań w Canadian Premier League. Ponadto zwrócimy uwagę na reprezentacji Kanady U-17, która już w tym tygodniu zagra w Mistrzostwach strefy CONCACAF U-17.

Pierwszy oficjalny mecz ligi miał miejsce 27 kwietnia. O 19.00 (Polskiego czasu) na Tim Hortons Field w Hamilton na murawę wybiegły Forge FC oraz York 9 FC. Na trybunach pojawiło się ponad 17 tysięcy kibiców (na 25 tysiecy miejsc). Pierwszy w historii gol padł już w 3 minucie meczu. Autorem bramki dla gości był Ryan Telfer. Wynik utrzymywał się do 79 minuty, kiedy Kadell Thomas zdobył bramkę wyrównującą. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, czerwony kartonik otrzymał kapitan zespołu Manuel Aparicio.

Forge: 4-2-3-1

Wyjściowy skład: Henry, Awuah, Samuel, Frano, Grant, Jonsson, Cisse, Nanco. Bekker, Borges, Welshman

Z ławki: Owundi, Thomas, Zając

York: 3-5-2

Wyjściowy skład: Ingham, Springer, Gasparotto, Gogarty. Porter, Di Chiara, Aparico, Murofushi, Telfer, Adjei, Rollocks

Z ławki: Abzi, Gattas, Ricci

Dwa dni później na stadionie Westhills Stadium wybiegły drużyny Pacific FC oraz HFX Wanderers. W porównaniu do meczu otwarcia ligi, ilość widzów diametralnie spadła. Na stadionie pojawiło się około 5 tysięcy fanów (stadion na 6500 miejsc). Jedyny gol w tym spotkaniu padł dla gospodarzy w 23 minucie, a autorem gola został Niemiec Hendrik Starostzik. Od 72 minuty Pacific grał w dziesiątkę, ponieważ drugą zółtą kartkę otrzymał Lukas Macnaughton.

Pacific: 4-4-1-1

Wyjściowy skład: Village, Smith, Starostzik, Macnaughton, Chung, Blasco, Baldisimo, Verhoeven, Fisk, Campbell, Haber

HFX: 4-4-2

Wyjściowy skład: Williams, Sukunda, Schaale, N’sa, Langwa, Kourouma, John, Gutierrez, Garcia, Skublak, Rampersad

W czwartek odbyło się trzecie spotkanie. Ponownie na Westhills Stadium Pacific FC podejmowali Valour FC. Goście z Winnipeg pokonali gospodarzy 2-1. Na stadionie zasiadło 2360 kibiców. Pierwszy gol padł w 23 minucie meczu. Autorem bramki dla gości został Stephen Hoyle. 22 minuty później gospodarze wyrównali za sprawą Jose Hernandeza, który pokonał bramkarza gości. Zaś 12 minut przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Dylan Carreiro i to drużyna z Winnipeg wraca do domu z kompletem punktów.

Pacific: 4-4-2

Wyjściowy skład: Village, Smith, Legault, McCurdy, Chung, Hernandez, Verhoeven Noah, Baldisimo, Fisk, Haber, Campbell

Z ławki: Alghamdi, Blasco, Verhoeven Zach

Valour: 3-4-1-2

Wyjściowy skład: Farago, Murrel,Thomas, Arguinarena Pombo, Galvis, Beland-Goyette, Sacramento, Gutierrez, Golubar, Hoyle, Petrasso

Z ławki: Attardo, Carreiro

Na koniec krótko o Mistrzostwach CONCACAF U-17. W swojej grupie młodzi Kanadyjczycy zagrają z gospodarzami (turniej odbywa się na Florydzie), Gwatemalą oraz Barbadosem. 2 maja zagrają z Jankesami, 4 maja z Gwatemalą, z kolei z Barbadosem 6 maja. Moje przewidywanie to awans z drugiego miejsca. W każdej grupie tylko ostatnia drużyna nie dostaje promocji do gry w dalszej części turnieju. Awans jest tu priorytetem, gra z Amerykanami pokaże jak Kanada jest przygotowana. Z pozostałymi reprezentacjami liczę na szybkie i efektowne zwycięstwa.

Autor: Patryk Kościański

https://www.amerykanskapilka.pl/wp-content/uploads/2015/05/logoameryka.jpg
Sympatyk włoskiej kuchni, czasem posłucham dobrego kawałka ze Wschodniego Wybrzeża. Z MLS związany od pięciu lat, kiedy to pewien Hiszpan dołączył do NYCFC. Od pół roku obrałem sobie kurs na północ, więc piszę nieco o kanadyjskiej piłce.

Zobacz również

CPL 2020: Atlético Ottawa – wskrzesić piłkę w Ottawie

Najważniejszym klubem w stolicy Kanady od wielu lat pozostawała Ottawa Fury. Zespół ten jednak znalazł ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Discover more from Amerykańska Piłka

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading