Newsy
Strona główna / Canadian Premier League / Zapowiedź Canadian Premier League cz. 2

Zapowiedź Canadian Premier League cz. 2

Przed Wami druga część zapowiedzi nowego sezonu Canadian Premier League.

Pierwsza część zapowiedzi (czytaj)

Forge FC (czytaj)

Cavalry FC (czytaj)

HFX Wanderers FC (czytaj)

Pacific FC (czytaj)

Valour FC (czytaj)

York 9 FC (czytaj)

FC Edmonton (czytaj)

Podcast

CALVARY FC

Znalezione obrazy dla zapytania cavalry fc canadian premier league

Stadion Spruce Meadows (6 tysięcy)

Skład: 23

Obcokrajowcy: 6

Przewidywania: 1. miejsce w rundzie wiosennej, 2. miejsce w rundzie jesiennej

Przewidywane ustawienie: 4-4-2

Grupa kibicowska: Foot Soldiers (2015, początkowo wspierali Calgary Foothills)

 

Trenerem został Tommy Wheeldon Junior – były szkoleniowiec Calgary Foothills w latach 2015-18. Kariera piłkarska pozostaje lekko tajemnicza (Swidon Town, Torquay United oraz Calgary Storm). Sam Junior poprowadził w 2016 roku Foothills do finału PDL Championship (czwarty nieoficjalny szczebel piłkarski w USA i Kanadzie), gdzie przegrał z Michigan Bucks. Natomiast dwa lata później wygrał w finale z Reading United AC. W Foothills poprowadził zespół 64 razy, aż 38 razy wygrał, zremisował 10 razy, natomiast 16 razy doznał porażki. Procent wygranych to w przybliżeniu 67%.

Bitwa o Albertę, inaczej Al Classico to starcia pomiędzy zespołami z Calgary i Edmonton, m.in.  baseballu, futbolu, a od 2018 roku również piłki nożnej. Będzie to piłkarska gratka dla kibiców, którzy poczują piłkarskie emocje. Sam zespół podczas preseasonu oraz starć towarzyskich wygrał aż cztery z pięciu spotkań, co może świadczyć o sile tego zespołu. Jak wspomniałem Wheeldon trenował Foothills, którzy grali w ustawieniu 4-3-3. Natomiast Cavalry FC w meczach przedsezonowych było ustawiane głównie w formacji 4-4-2.

Podobny obraz 

Marco Carducci – zawodnik, który swego czasu bronił bramki w Vancouver Whitecaps, niestety w pierwszym zespole nie zagrał ani razu. Grał głównie w U-23 oraz w rezerwach w USL. Teraz będzie mógł liczyć na regularną grę, ponieważ nie widzę, żeby Niko stał w bramce Cavalry.

Dominick Zator – chłopak z Alberty występował głównie w Foothills i Whitecaps 2 na środku obrony. Do wybitnych osiągnięć należy mu wpisać strzelenie jedynego gola jak do tej pory przez niego w meczu finałowych PDL Championship przeciwko Reading United AC.

Mason Trafford – kuzyn Charlesa Trafforda, czyli gościa, który zaliczył epizod w Polsce dla Korony Kielce i Sandecji Nowy Sącz. Sam Mason grał w kilku miejscach na świecie (Chiny, Szwecja, USA i oczywiście Kanada).

Malyk Hamilton – młodzieniec, który przybył do Kanady w 2018 roku z angielskiego West Hamu, oczywiście z akademii. W tymże samym roku zagrał osiem spotkań dla drugiej i trzeciej drużyny Toronto FC. Cavalry FC będzie jego pierwszym profesjonalnym klubem.

Julian Büscher – Niemiec, który niejedno już widział. Niższe ligi niemieckie, sezon w USL, sezon w MLS dla D.C. United – przy czym trzeba zaznaczyć że w USA miał regularną grę, w swoim kraju w dwóch klubach zaledwie dziewięć spotkań, w Ameryce ponad 55 spotkań.

Dominique Malonga – gość, który ma strzelać jak najwięcej goli dla Kawalerzystów. Reprezentant Konga (do tej pory 7 występów), były gracz takich klubów jak: Elche, Torino, Cesena czy Hiberian (najlepszy okres do tej pory 17 bramek w 43 spotkaniach). 30-latek, który może dać wiele bramek drużynie z Calgary.

Autor: Patryk Kościański

https://www.amerykanskapilka.pl/wp-content/uploads/2015/05/logoameryka.jpg
Sympatyk włoskiej kuchni, czasem posłucham dobrego kawałka ze Wschodniego Wybrzeża. Z MLS związany od pięciu lat, kiedy to pewien Hiszpan dołączył do NYCFC. Od pół roku obrałem sobie kurs na północ, więc piszę nieco o kanadyjskiej piłce.

Zobacz również

CPL 2020: Atlético Ottawa – wskrzesić piłkę w Ottawie

Najważniejszym klubem w stolicy Kanady od wielu lat pozostawała Ottawa Fury. Zespół ten jednak znalazł ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Discover more from Amerykańska Piłka

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading