Newsy
Strona główna / MLS / #24under24 / Podsumowanie #24under24pl

Podsumowanie #24under24pl

Wczoraj na stronie ukazała się ostatnia sylwetka naszego rankingu #24under24. Dzisiaj przyszła pora na podsumowanie drugiego najważniejszego projektu, który pojawił się pod naszym szyldem. Pierwszym jest bez wątpienia Przewodnik Kibica, zaraz za jego plecami właśnie ten ranking.

Rankingi często mają to do siebie, że są mniej lub bardziej subiektywne. Kiedy razem z Wiktorem śledziliśmy wybory oficjalnej strony Major League Soccer i kryteria, według których znawcy klasyfikowali tych zawodników w rankingu, kręciliśmy nosem. Z większością z nominacji się nie zgadzaliśmy, podobny odzew był na Twitterze, na oficjalnej stronie Realu Salt Lake wyśmiano nawet niską pozycję Alberta Rusnáka. Wtedy też ostatecznie stwierdziliśmy, że bierzemy sprawy w swoje ręce.

Wyboru nie ograniczyliśmy do wybranych piłkarzy. Zaczęliśmy od listy wszystkich zawodników, którzy nie ukończyli 24 roku życia przed końcem sezonu regularnego. Wybieraliśmy spośród dokładnie 182 zawodników! Braliśmy pod uwagę występy tylko w danym sezonie regularnym, a przede wszystkim wkład i piętno, jakie odcisnęli na grze całego zespołu. Staraliśmy się wziąć pod uwagę absolutnie wszystkie czynniki i nic nie pozostawić przypadkowi. Wybraliśmy skróconą listę zawodników, która obejmowała pięćdziesięciu najlepszych zawodników w 2017 roku. Tytułowych 24 rozłożyliśmy na czynniki pierwsze. Przeanalizowaliśmy wszystkie mecze w ich wykonaniu, policzyliśmy każde dokładne i niedokładne podanie, każdą pojedynczą akcję w obronie, gole i asysty, które odmieniły losy meczu, postawę w najważniejszych meczach sezonu. W zeszycie są rozpisane wszystkie statystyki z każdego meczu w sezonie regularnym 2017. Dzięki temu wiemy, że Cristian Roldan wykonał 1 553 celne podania, a Luciano Acosta zdeklasował rywali, jeżeli chodzi o liczbę udanych dryblingów: 75. Dopiero, kiedy zebraliśmy całą bazę informacji, ustaliliśmy miejsca w naszym rankingu.

Nie chcieliśmy zrobić tego „na odwal”. Przygotowaliśmy 24 obszerne teksty, 24 komplety grafik, w końcu 24 filmiki, których montaż zabrał mi kilka tygodni z życia. Wszystko po to, żebyście mogli przekonać się, że młodzi piłkarze również stanowią o sile tej ligi, a przede wszystkim ich poznać. Jeżeli ktoś oczekiwał, że pozna historię danego zawodnika, to ją otrzymał, jeżeli oczekiwał konkretnych danych, również mógł je znaleźć, jeżeli chciał opinii innych zawodników czy skautów, również i o to zadbaliśmy, jeżeli chciał zobaczyć, jak dany zawodnik spisywał się na boisku, wtedy odpalał filmik.

Owszem zajęło nam to sporo czasu, ale woleliśmy wszystko dopracować, niż wypuścić materiał, który nie wniósłby zbyt wiele istotnych rzeczy. Mogę tylko powiedzieć, że w całej historii dłużej i intensywniej pracowaliśmy tylko nad wydaniem Przewodnika Kibica 2017. Mamy nadzieję, że przynajmniej kilka osób dowiedziało się czegoś nowego. W przyszłym roku ponownie przedstawimy Wam 24 najlepszych graczy poniżej 24 roku, a teraz wróćmy na chwilę do tego, co już było, czyli tegorocznej klasyfikacji generalnej.  


#25 Mauro Manotas, Houston Dynamo
#26 Alvas Powell, Portland Timbers
#27 Alex Crognale, Columbus Crew
#28 Alex Bono, Toronto FC
#29 Jake Nerwinski, Vancouver Whitecaps
#30 Samuel Piette, Montreal Impact
#31 Carlos Rivas, Orlando City
#32 Jimmy Medranda, Sporting KC
#33 Raheem Edwards, Toronto FC
#34 Alex Muyl, NY Red Bulls
#35 Thommy Thompson, SJ Earthquakes
#36 Ian Harkes, D.C. United
#37 Kyle Fisher, Montreal Impact
#38 Emmanuel Boateng, LA Galaxy
#39 Kortne Ford, Colorado Rapids
#40 Latif Blessing, Sporting KC
#41 Kekuta Manneh, Columbus Crew
#42 Nick Lima, SJ Earthquakes
#43 Jordan Morris, Seattle Sounders
#44 Michael Amir Murillo, NY Red Bulls
#45 Marlon Hairston, Colorado Rapids

#46 Ballou Tabla, Montreal Impact
#47 Ronald Matarrita,NYCFC
#48 Cristian Colman, FC Dallas
#49 Brooks Lennon, Real Salt Lake
#50 Bradford Jamieson IV, LA Galaxy

Autor: Kasia Przepiórka

Redaktor Naczelna | Nie śpię po nocach, bo oglądam piłkę nożną... w USA, a za dnia o tym piszę. Z soccerem na dobre i na złe, od reprezentacji, przez MLS czy USL, aż do ligi uniwersyteckiej. Wbrew pozorom nie jestem szalona, zaglądam też na europejskie boiska (nie tylko w poszukiwaniu młodych talentów nadających się do reprezentacji USA). P.S. To prawda.

Zobacz również

Adam Buksa – analiza ligowych goli w sezonie 2022

Cztery bramki (najwięcej w zespole) w tym sezonie MLS zdobył nasz reprezentant Adam Buksa grający ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Discover more from Amerykańska Piłka

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading